Jesteś tutaj: Peptan® F

Peptan® F (Peptan MARINE)

KOLAGEN RYBI Z CERTYFIKATEM MSC

Kolagen Peptan Marine (Peptan F) pochodzi w 100% z dziko żyjących ryb, wszystkie z łowisk, które są certyfikowane jako zrównoważone przez Marine Stewardship Council (MSC). MSC to międzynarodowa organizacja non-profit, która – tak jak my – pragnie, aby przyszłe pokolenia mogły już na zawsze cieszyć się owocami morza i oceanami pełnymi życia. Dzięki naszemu rozwiązaniu, w przypadku kolagenu Peptan Marine możemy zapewnić świadomym konsumentom łatwy wybór dla ich potrzeb zdrowotnych i dobrwgo samopoczucia.

Korzyści zdrowotne peptydów kolagenowych znane są od wieków. W ostatnich latach znaleziono coraz więcej dowodów na to, że wspierają one piękno skóry i włosów, zdrowie stawów i kości oraz regenerację podczas uprawiania sportu. Dziś coraz większą popularnością cieszą się peptydy kolagenowe produkowane z ryb. Skąd pochodzą te morskie peptydy kolagenowe ? Jak są produkowane i co należy wziąć pod uwagę, wybierając swój produkt ?

Cechy kolagenu rybiego Peptan® Marine

  • Produkty certyfikowane przez Marine Stewardship Council (MSC)
  • Przyjazny dla środowiska, zrównoważony i pozyskiwany z czystych źródeł
  • Zgodny z najsurowszymi przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi żywności
  • W pełni identyfikowalny Non-GMO (produkowane bez inżynierii genetycznej)
  • 100% czyste peptydy kolagenowe pochodzenia morskiego
  • 100% wolny od antybiotyków, hormonów, konserwantów
  • Produkcja certyfikowana przez IFS i HACCP (ifs-certification.com, haccp.com) 

Jak tworzone są peptydy z kolagenu morskiego ? 

Peptydy kolagenu morskiego są wytwarzane z kolagenu. Podobnie jak kolageny bydlęce, wieprzowe i inne rybie, są one produkowane w 100% z naturalnych źródeł zwierzęcych – w tym przypadku ze skór dziko odławianych ryb oceanicznych, w tym ze źródeł z Atlantyku. Proces produkcji jest taki sam w przypadku ryb, jak w przypadku peptydów kolagenowych z dowolnego innego źródła.

Jak powstają peptydy kolagenu morskiego? Peptydy kolagenu rybiego to tak zwane peptydy kolagenowe typu I. Wykonane są z kolagenu. Peptydy kolagenowe typu I są najobficiej występującym kolagenem w ludzkim ciele; Typ I jest budulcem pięknej skóry, elastycznych tkanek łącznych i mocnych kości. Proces produkcji peptydów kolagenu rybiego jest taki sam, jak w przypadku peptydów kolagenowych z dowolnego innego źródła. Rozpoczyna się naturalnym procesem ekstrakcji żelatyny z surowca, który zawiera natywny kolagen. Następnie następuje specyficzny proces hydrolizy enzymatycznej, który przekształca żelatynę w – wysoce biodostępne i bioaktywne – peptydy kolagenowe. (Więcej na temat produkcji peptydów kolagenu)

Peptan F (MARINE) to właśnie peptydy kolagenowe typu I - tego samego typu, które znajdują się w naszych kościach i skórze. Peptan F to produkt naturalny o wysokiej czystości, zawierający ponad 97% białka (w przeliczeniu na suchą masę). Peptan to bioaktywne peptydy kolagenowe, ich hydrolizowana forma sprawia, że ​​są łatwo przyswajalne przez człowieka. Peptan może wspierać ogólną mobilność i piękno skóry.

Jakie są korzyści z peptydów kolagenu ?

Prozdrowotne właściwości kolagenu i peptydów kolagenowych są doceniane od wielu pokoleń. W ostatnich latach pojawiło się coraz więcej dowodów naukowych na ich poparcie dla piękna skóry i włosów, zdrowia stawów i kości. Badania wykazały również korzyści dla regeneracji sportowej. Niedawno opublikowany artykuł poszerzył naszą wiedzę na temat tego, jak i dlaczego peptydy kolagenowe są tak skuteczne, pokazując ich biodostępność i bioaktywność. Ten artykuł badawczy pokazuje, że przyjmowanie peptydów kolagenowych Peptan® prowadzi do zwiększonego poziomu dipeptydów przenoszących hydroksyprolinę we krwi. Opisano, że te dipeptydy mają aktywność biologiczną i udowodniono, że są odpowiedzialne za korzyści zdrowotne.

W licznych badaniach klinicznych wykazno, że peptydy kolagenowe Peptanu poprawiają ogólny wygląd skóry i włosów w zróżnicowanej etniczo populacji.

Możesz zapoznać się z jednym z najdokładniejszych badań na ten temat:

Wpływ doustnej suplementacji peptydem kolagenowym na wilgotność skóry i skórną sieć kolagenową: dowody z modelu ex vivo i randomizowanych, kontrolowanych placebo badań klinicznych (The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials - Jérome Asserin PhD,Elian Lati PhD,Toshiaki Shioya B.Eng.,Janne Prawitt PhD)

Ile czasu potrzeba, aby zobaczyć pierwsze efekty ?

Według badań klinicznych, dzienne spożycie od 5 do 10 g Peptanu dziennie pomoże utrzymać nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry, czyli jej młodość i piękno. Niektóre badania wykazały, że nawilżenie skóry poprawia się po jednym do dwóch miesięcy. Wiele badanych społeczności wykazało korzyści peptydów kolagenowych dla zachowania zdrowia stawów. Większość badań wykazuje efekty w ciągu 3 miesięcy.

Jakie są kluczowe względy przy wyborze peptydów kolagenu rybiego ?

Jako sumienny konsument chcesz spojrzeć poza standardy bezpieczeństwa i jakości, również na zrównoważony rozwój swoich produktów. W odniesieniu do produktów z ryb oceanicznych ważne jest, aby praktyki połowowe stojące za tymi produktami były odpowiednio zarządzane i zrównoważone. Zrównoważone rybołówstwo oznacza, że ​​populacja ryb w oceanach jest utrzymywana na zdrowym i produktywnym poziomie, wpływ rybołówstwa na środowisko jest zminimalizowany, otaczające ekosystemy są szanowane, a ludzie, którzy polegają na rybołówstwie, mogą utrzymać swoje źródła utrzymania. Szukając peptydów kolagenowych z ryb morskich, z pewnością możesz zastosować te same standardy.

Wszystko to oznacza, że ​​morskie peptydy kolagenowe dostarczane przez łowiska posiadające certyfikat MSC są zrównoważone i dobrze zarządzane. Cały łańcuch dostaw tych produktów – od rybołówstwa po fabrykę – jest kontrolowany przez MSC w celu zapewnienia jakości i przejrzystości. Jeśli więc szukasz ekologicznych peptydów kolagenu morskiego, poszukaj dostawców z certyfikatem MSC.

Gdzie Peptan Marine wpisuje się w historię zrównoważonych peptydów kolagenu rybiego ? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych peptydów kolagenowych i nie wszystkie peptydy kolagenowe są wytwarzane w ten sam sposób, tak samo dokładnie i powtarzalnie lub z taką samą troską o planetę. Dzięki Rousselot możemy mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości, a dodatkowo produkty i procesy mają pozytywny wpływ na planetę i społeczeństwo. Podzielamy wizję Marine Stewardship Council dotyczącą oceanów tętniących życiem dla tego i przyszłych pokoleń oraz w celu ochrony nie tylko populacji ryb, ale także siedlisk oceanicznych, przybrzeżnych społeczności rybackich i gospodarki. Ryby, których używamy w Peptan Marine są złowione na wolności i dostarczane wyłącznie przez łowiska certyfikowane przez MSC.