Jesteś tutaj: WIEDZA Piękno od wewnątrz

Piękno od wewnątrz

ZROZUMIENIE SWOJEJ SKÓRY I WŁOSÓW

Twoja skóra i włosy wiele mówią o tym, kim jesteś - odzwierciedla jakość Twoich wyborów żywieniowych i stylu życia, takich jak palenie, picie wystarczającej ilości wody, sen, a nawet reżim pielęgnacji skóry. Dzieje się tak dlatego, że piękna skóra na zewnątrz musi najpierw mieć zdrowy podkład od wewnątrz.

Najbardziej zewnętrzna warstwa skóry chroni nas przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV), szkodliwymi chemikaliami i infekcjami. Skóra właściwa to znacznie grubsza druga warstwa skóry. Tutaj właśnie znajdziesz kolagen. Włókna kolagenowe w skórze właściwej zapewniają infrastrukturę dla elastyny, która utrzymuje elastyczność skóry oraz dla kwasu hialuronowego, który zatrzymuje wilgoć. Starzenie odbywa się tutaj, zanim stanie się widoczne na powierzchni. Włosy składają się z 65-95% białka. Z wiekiem włókna włosów mogą być osłabione, przez co stają się bardziej łamliwe i mniej lśniące.

Coraz popularniejsze staje się spożycie produktów kosmetycznych

Z wieloletnich badań naukowych i doświadczenia wiemy, że piękna skóra i włosy na zewnątrz wymagają zdrowego podkładu od wewnątrz. Popyt na nadające się do spożycia produkty kosmetyczne lub nutrikosmetyki szybko rozprzestrzenia się na całym świecie, ponieważ konsumenci zyskują coraz większe zaufanie do ich sprawdzonych korzyści. Odżywianie może wpływać na elastyczność, jędrność i zdolność wiązania wilgoci naszej skóry poprzez optymalizację poziomu dobrze zorganizowanych włókien kolagenowych.

Kolagen i peptydy kolagenowe są gwiazdami tego rynku. Na arenie jadalnych produktów kosmetycznych kolagen od dawna jest uznawany za gwiazdę. Badania pokazują, że kolagen jest obecnie wiodącym funkcjonalnym składnikiem kosmetyków we wszystkich regionach świata. W szczególności peptydy kolagenowe mają udowodnione właściwości upiększające skórę, przyczyniając się do zdrowszego, młodszego wyglądu skóry i włosów.

Naturalne piękno od środka

Peptydy kolagenowe pielęgnują naszą skórę od podstaw, pomagając zwiększyć produkcję kwasu hialuronowego i nawilżenie skóry. Badania wykazały, że Peptan® zmniejsza oznaki starzenia i zwiększa jędrność skóry oraz dostarcza skórze potrzebnego kolagenu i wspiera strukturę skóry w jej najgłębszych warstwach, Peptan® oferuje wygodne codzienne odżywienie, które zwalcza starzenie się skóry. Badania wykazały również, że Peptan® korzystnie wpływa na piękno włosów.

Sprawdzone efekty restrukturyzacyjne skóry. Peptan to wiodąca na świecie marka peptydów kolagenowych. Jego korzystny wpływ na piękno skóry wykazano w podwójnie ślepych, randomizowanych, kontrolowanych placebo badaniach klinicznych. Efekty te zostały opublikowane w wydaniu Journal of Cosmetic Dermatology – pierwszej w historii publikacji danych przedstawiających efekty restrukturyzacji skóry w wyniku przyjmowania składnika nutraceutycznego. Badanie kliniczne wykazało, że doustna suplementacja peptydami kolagenu Peptan znacząco przyczynia się do poprawy ogólnego wyglądu skóry i włosów w populacji zróżnicowanej etnicznie.

Wiarygodna nauka może pomóc Ci odnieść sukces. Uznawane na całym świecie jako preferowany składnik wiodących marek nutrikosmetycznych, peptydy kolagenowe Peptan są bezpieczne, bioaktywne, zoptymalizowane pod kątem łatwostrawności, wysokiej biodostępności i skuteczności w dostarczaniu określonych korzyści tkance skórnej. Peptan czerpie obecnie korzyści ze znacznego wzrostu popularności na rynkach zachodnich dzięki rozwojowi przemysłu nutrikosmetycznego poza Azją. Wiarygodne badania naukowe, które prowadzimy w Rousselot Health & Nutrition dostarczają producentom nutrikosmetyków istotnych informacji, gdy chcą wyraźnie wyróżnić swoje produkty na konkurencyjnym rynku.

W licznych badaniach klinicznych wykazno, że peptydy kolagenowe Peptanu poprawiają ogólny wygląd skóry i włosów w zróżnicowanej etniczo populacji.

Możesz zapoznać się z jednym z najdokładniejszych badań na ten temat:

Wpływ doustnej suplementacji peptydem kolagenowym na wilgotność skóry i skórną sieć kolagenową: dowody z modelu ex vivo i randomizowanych, kontrolowanych placebo badań klinicznych (The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials - Jérome Asserin PhD,Elian Lati PhD,Toshiaki Shioya B.Eng.,Janne Prawitt PhD)

Redukcja zmarszczek

Randomizowane, kontrolowane placebo badanie kliniczne z podwójnie ślepą próbą (1) z dzienną suplementacją Peptanu lub placebo w dawce 5 g dziennie przez 90 dni wykazało zmniejszenie zmarszczek:

 • 13% wokół oczu
 • 10% wokół ust

Poprawa wytrzymałości włosów

W tym samym badaniu (1) Peptan skutecznie zwiększył siłę łamania włosów, czyniąc je zdrowszymi i mocniejszymi:

 • 13% wzrost wytrzymałości włosów

Zmniejszenie fragmentacji kolagenu

W randomizowanym, kontrolowanym placebo badaniu klinicznym z podwójnie ślepą próbą (2) z suplementacją 10 g Peptanu lub placebo dziennie przez okres trzech miesięcy, wykazano, że Peptan:

 • zmniejszył fragmentację sieci kolagenowej o 31% po dwunastu tygodniach przyjmowania

Poprawa nawilżenia skóry

Wykazano, że Peptan nie tylko zwiększa gęstość kolagenu, ale także poziom nawilżenia skóry. W tym samym badaniu (2) wykazano, że Peptan:

 • Zwiększa nawilżenie skóry o 28% po 8 tygodniach
 • 91% osób z grupy suplementowanej Peptanem zgłosiło wyższy poziom nawilżenia skóry w tym samym okresie

Stymulacja syntezy kwasu hialuronowego (GAG)

W badaniu ex vivo(3) kwaśne glikozaminoglikany (GAG) uwidocznione przez barwienie błękitem Alcian w analizie histologicznej.

 • Leczenie Peptanem znacząco zwiększyło ilość kwaśnych GAG obecnych w naskórku w sposób zależny od dawki, do max. wzrost o +745%. Wzrost ten jest reprezentowany głównie przez kwas hialuronowy, ponieważ jest to główny kwasowy GAG skóry.
 • Peptan pomaga poprawić nawilżenie skóry poprzez zwiększenie ilości wiążącego wodę kwasu hialuronowego w naskórku.

 1. Slowing down the clock with collagen peptides. Cosmetics Business white paper, January 2021 issue
 2. Asserin, J. et al., 2015. The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. Journal of Cosmetic Dermatology, doi: 10.1111/jocd.12174
 3. Borumand, M. et al., 2014, Daily consumption of the collagen supplement Pure Gold Collagen® reduces visible signs of aging, Clinical Interventions in Aging. 9:1747-1758